CALEFFI BALLSTOP 323080 1 1/2" lodveida ventilis ar iebūvētu pretvārstu ūdensapgādei
- Ražotājs: CALEFFI
- Modelis: 323080
- Pieejamība: 3
CALEFFI BALLSTOP 323080 1 1/2" lodveida ventilis ar iebūvētu pretvārstu
CALEFFI BALLSTOP 323080 ir lodveida noslēgventilis ar iebūvētu pretvārstu vienā korpusā. Tas apvieno divas funkcijas vienā kompaktā mezglā: cauruļvada noslēgšanu un pretplūsmas aizsardzību.
Šī ir 1 1/2" jeb DN40 ūdensapgādes versija ar sviras rokturi. Produkts paredzēts lielākiem ūdensapgādes cauruļvadiem un tehniskām sistēmām, kur svarīga gan droša plūsmas noslēgšana, gan pretplūsmas novēršana.
Galvenās priekšrocības
- Divi vienā: lodveida ventilis un pretvārsts vienā korpusā.
- Kompakts risinājums: montāžas garums uz caurules tikai 89 mm.
- Ātrāka uzstādīšana: mazāk savienojumu, mazāk detaļu un tīrāks cauruļvada izskats.
- Liela caurplūde: DN40 izmēram Kv vērtība ir 29 m³/h.
- Iebūvēts pretvārsts lodē: palīdz novērst ūdens plūsmu pretējā virzienā.
- Tūlītēja aizvēršanās: pretvārsts aizveras arī pie neliela pretspiediena.
- Stabila darbība: bīdāmās daļas nav jutīgas pret nelieliem piemaisījumiem ūdenī.
- Elastīga montāža: ventili var uzstādīt horizontāli, vertikāli vai apgriezti, ievērojot plūsmas virzienu.
Kur izmanto?
- Aukstā un karstā ūdensapgādes sistēmās
- Lielāka diametra ūdensvada posmos
- Tehniskajās telpās un ūdens sadales mezglos
- Ūdenssildītāju, boileru un citu iekārtu padeves līnijās
- Vietās, kur nepieciešams kompakts noslēgventilis ar pretvārsta funkciju
- Sistēmās, kur svarīgi samazināt montāžas elementu skaitu un vietas patēriņu
Darbības princips
Normālas plūsmas laikā ūdens spiediens atver vārstā iebūvēto pretvārsta mehānismu un ļauj ūdenim brīvi plūst cauri. Ja spiediens aiz vārsta kļūst lielāks nekā pirms tā, pretvārsts aizveras un novērš ūdens plūsmu pretējā virzienā.
Lodveida ventilis vienlaikus darbojas kā parasts noslēgventilis. Vajadzības gadījumā pretvārsta funkciju var apiet, pagriežot rokturi 45° pozīcijā. Tas var būt noderīgi sistēmas palaišanas, apkopes vai gaisa izvadīšanas laikā.
Tehniskie dati
| Ražotājs | Caleffi |
| Sērija | BALLSTOP 3230 |
| Modelis / kods | 323080 |
| Tips | Lodveida ventilis ar iebūvētu pretvārstu |
| Rokturis | Sviras rokturis |
| Izmērs | 1 1/2" |
| DN | DN40 |
| Pieslēgums | G 1 1/2" iekšējā vītne |
| Darba vide | Ūdens |
| Maksimālais darba spiediens | 16 bar |
| Darba temperatūra | 5-90 °C |
| Minimālais pretvārsta atvēršanās spiediens | 0,02 bar |
| Kv | 29 m³/h |
| Montāžas garums uz caurules | 89 mm |
| Augstums | 80 mm |
| Roktura izvirzījums | 149 mm |
| Svars | 1,60 kg |
| Korpuss | Misiņš |
| Lode | Hromēts misiņš |
| Pretvārsta elements | Hromēts misiņš |
| Pretvārsta blīvējums | NBR |
| Atsperes materiāls | Nerūsējošais tērauds |
Izmēru salīdzinājums BALLSTOP 3230 sērijā
Šīs sērijas priekšrocība ir kompakts montāžas garums, jo vienā korpusā apvienots lodveida ventilis un pretvārsts. Zemāk redzams salīdzinājums ar citiem 3230 sērijas sviras roktura modeļiem.
| Kods | Izmērs | DN | Montāžas garums | Augstums | Roktura izvirzījums | Svars |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 323060 | 1" | DN25 | 70 mm | 61,5 mm | 111 mm | 0,55 kg |
| 323070 | 1 1/4" | DN32 | 83 mm | 65,5 mm | 149 mm | 1,01 kg |
| 323080 | 1 1/2" | DN40 | 89 mm | 80 mm | 149 mm | 1,60 kg |
| 323090 | 2" | DN50 | 110 mm | 89 mm | 149 mm | 2,80 kg |
Svarīgi par izvēli
3230 sērija paredzēta ūdensapgādes sistēmām. Ja nepieciešams līdzīgs lodveida ventilis ar iebūvētu pretvārstu apkures sistēmai vai sistēmai ar glikola šķīdumu, jāizvēlas Caleffi 327 sērija, kas paredzēta apkurei un augstākām darba temperatūrām.
Kāpēc izvēlēties šo risinājumu?
Parastā situācijā montāžniekam būtu jāuzstāda atsevišķs lodveida ventilis un atsevišķs pretvārsts. CALEFFI BALLSTOP ļauj to izdarīt ar vienu kompaktu elementu. Tas samazina montāžas laiku, savienojumu skaitu un aizņemto vietu uz caurules.
Enerģija-G iesaka: šo risinājumu izmantot vietās, kur svarīga kompakta montāža, droša pretplūsmas aizsardzība un iespēja nepieciešamības gadījumā ātri noslēgt cauruļvada posmu.










